Bieżnie domowe – jak wybrać dobrze

Bieganie to świetna forma aktywności, dzięki której wzmocnisz swoją wytrzymałość, poprawisz ogólny stan zdrowia a przy okazji zyskasz lepsze samopoczucie. Gdy dopada Cię jesienna chandra trudno jednak o wykrzesanie zapału do wysiłku poza domem, podczas którego aura zdecydowanie nie sprzyja. Rozwiązanie jest proste – aby nie zaniechać formy zacznij wykonywać treningi w domu korzystając z bieżni domowej!

Bieganie w domu – zalety

O biegaczach nie od dzisiaj mówi się, że mają niezwykle dobre zdrowie, są mniej podatni na stres i posiadają ładnie wyrzeźbione ciało! Jakie jeszcze korzyści płyną z biegania i co wyróżnia bieganie w domu? Służę radą w odpowiedziach na te wszystkie niuanse. Otóż pierwszym głównym powodem, dla którego warto postawić na bieganie w domu jest oszczędność czasu. Poranki przed pracą są ciężkie by zmobilizować się do outdoorowego wysiłku, z kolei po pracy zależy mi na tym by jak najszybciej zabrać się za domowe obowiązki.

Po zamienieniu biegania w terenie na bieżnię domową mogę szybciej przystąpić do tej aktywności, dzięki czemu zaoszczędzam cenny czas. Dodatkowo nie mam czasu na zastanawianie się czy mam ochotę danego dnia na taką formę aktywność – wskakuję w strój i to robię! Biegając w pomieszczeniu ciało lepiej nastawia się na wysiłek związany z treningiem, przez co ryzyko wystąpienia kontuzji maleje. Trening na bieżni ułatwia zdecydowanie redukcję masy ciała i eksponuje mięśnie, a im bardziej dostrzegam efekty, tym częściej mam ochotę wskoczyć na bieżnię.

Zobacz także: Buty do biegania na bieżni – jak wybrać odpowiednie buty na bieżnię?

Ponadto bieżnie wyposażone są w urządzenia mierzące parametry wysiłku takie jak dystans, tętno, ilość spalonych kalorii lub kroków i nawet jeśli wartości te należy rozpatrywać z małą dozą zaufania, to znakomicie jest wiedzieć choćby orientacyjnie jak przebiegał trening. Ja mobilizuję się zawsze w ten sposób że każdorazowo przebiegnę więcej chociaż o 100m. Taka mała rywalizacja z samym sobą! Dodatkowo wzmacniam dzięki takiemu treningowi stawy i mięśnie, a od kiedy biegam także lepiej sypiam.

Tania bieżnia do domu

Powiedzmy, że Cię przekonałem i zdecydowałeś się rozpocząć swoją przygodę z bieżnią w domu. Od czego zacząć? Niewątpliwie od wyboru idealnego dla Ciebie sprzętu. Najczęściej głównym parametrem dla tego typu urządzeń jest to, by nie zabierały za dużo miejsca i były stosunkowo kompaktowe. Wyróżnia się dwa typy bieżni: mechaniczne oraz elektryczne. Te pierwsze napędzane są przy użyciu nóg przez co są zdecydowanie tańsze, drugie natomiast zasilane są silnikiem elektrycznym. Dobrym rozwiązaniem na początek może okazać się bieżnia składana, która jest stosunkowo tania i kompaktowa – idealna dla początkujących!

Zobacz także:  Plecaki Under Armour - jakość i funkcjonalność

Zobacz także: Mata akupresurowa – idealne rozluźnienie po bieganiu

Bieżnia składana

Sprzęt ten jest typem bieżni elektrycznej, a jego największą zaletą jest to, że można go złożyć na płasko i w dowolnym momencie schować lub przenieść. Po rozłożeniu również nie zajmuje dużej powierzchni, więc z pewnością mógłbyś spokojnie wygospodarować miejsce na tę bieżnię u siebie. W zależności od mocy i maksymalnego obciążenia dostępne są bieżnie do lekkiego treningu i marszu, jak i bardziej zaawansowanego wysiłku. W zależności od tych parametrów znajdziesz je w różnym zakresie cen. Prostą wersję idealną na początek swojej przygody z bieganiem w domu kupisz już za około 1000zł. Czas zacząć wyścig o formę, powodzenia!

Podobne artykuły

Plecak do biegania

Jaki plecak do biegania kupić? Poradnik

Chyba każdy choć raz był zmuszony przebiec się z plecakiem na plecach – czy to spóźniając się na lekcje, czy goniąc odjeżdżający autobus. Jak wiadomo, bieganie z tornistrem nie należy do najwygodniejszych, jednak sprawa ma się zupełnie inaczej przy plecakach i kamizelkach biegowych. Zakup, któregokolwiek z nich jest obowiązkowy przy długich trasach. Dowiedz się, jakie […]

Zegarek do biegania – jaki wybrać?

Na rynku co rusz widzę nowe gadżety dla biegaczy. Jedne są bardziej przydatne i funkcjonalne, inne mniej. Nie ma chyba jednak drugiego sprzętu, który budziłby tyle emocji, ile zegarek do biegania. Czy warto go w ogóle kupić? A jeśli tak, na co warto zwrócić uwagę? Zegarek do biegania – czy warto?Spis treściZegarek do biegania – […]