Bieżnie domowe – jak wybrać dobrze

Bieganie to świetna forma aktywności, dzięki której wzmocnisz swoją wytrzymałość, poprawisz ogólny stan zdrowia a przy okazji zyskasz lepsze samopoczucie. Gdy dopada Cię jesienna chandra trudno jednak o wykrzesanie zapału do wysiłku poza domem, podczas którego aura zdecydowanie nie sprzyja. Rozwiązanie jest proste – aby nie zaniechać formy zacznij wykonywać treningi w domu korzystając z bieżni domowej!

Bieganie w domu – zalety

O biegaczach nie od dzisiaj mówi się, że mają niezwykle dobre zdrowie, są mniej podatni na stres i posiadają ładnie wyrzeźbione ciało! Jakie jeszcze korzyści płyną z biegania i co wyróżnia bieganie w domu? Służę radą w odpowiedziach na te wszystkie niuanse. Otóż pierwszym głównym powodem, dla którego warto postawić na bieganie w domu jest oszczędność czasu. Poranki przed pracą są ciężkie by zmobilizować się do outdoorowego wysiłku, z kolei po pracy zależy mi na tym by jak najszybciej zabrać się za domowe obowiązki. Po zamienieniu biegania w terenie na bieżnię domową mogę szybciej przystąpić do tej aktywności, dzięki czemu zaoszczędzam cenny czas. Dodatkowo nie mam czasu na zastanawianie się czy mam ochotę danego dnia na taką formę aktywność – wskakuję w strój i to robię! Biegając w pomieszczeniu ciało lepiej nastawia się na wysiłek związany z treningiem, przez co ryzyko wystąpienia kontuzji maleje. Trening na bieżni ułatwia zdecydowanie redukcję masy ciała i eksponuje mięśnie, a im bardziej dostrzegam efekty, tym częściej mam ochotę wskoczyć na bieżnię. Ponadto bieżnie wyposażone są w urządzenia mierzące parametry wysiłku takie jak dystans, tętno, ilość spalonych kalorii lub kroków i nawet jeśli wartości te należy rozpatrywać z małą dozą zaufania, to znakomicie jest wiedzieć choćby orientacyjnie jak przebiegał trening. Ja mobilizuję się zawsze w ten sposób że każdorazowo przebiegnę więcej chociaż o 100m. Taka mała rywalizacja z samym sobą! Dodatkowo wzmacniam dzięki takiemu treningowi stawy i mięśnie, a od kiedy biegam także lepiej sypiam.

Tania bieżnia do domu

Powiedzmy, że Cię przekonałem i zdecydowałeś się rozpocząć swoją przygodę z bieżnią w domu. Od czego zacząć? Niewątpliwie od wyboru idealnego dla Ciebie sprzętu. Najczęściej głównym parametrem dla tego typu urządzeń jest to, by nie zabierały za dużo miejsca i były stosunkowo kompaktowe. Wyróżnia się dwa typy bieżni: mechaniczne oraz elektryczne. Te pierwsze napędzane są przy użyciu nóg przez co są zdecydowanie tańsze, drugie natomiast zasilane są silnikiem elektrycznym. Dobrym rozwiązaniem na początek może okazać się bieżnia składana, która jest stosunkowo tania i kompaktowa – idealna dla początkujących!

Bieżnia składana

Sprzęt ten jest typem bieżni elektrycznej, a jego największą zaletą jest to, że można go złożyć na płasko i w dowolnym momencie schować lub przenieść. Po rozłożeniu również nie zajmuje dużej powierzchni, więc z pewnością mógłbyś spokojnie wygospodarować miejsce na tę bieżnię u siebie. W zależności od mocy i maksymalnego obciążenia dostępne są bieżnie do lekkiego treningu i marszu, jak i bardziej zaawansowanego wysiłku. W zależności od tych parametrów znajdziesz je w różnym zakresie cen. Prostą wersję idealną na początek swojej przygody z bieganiem w domu kupisz już za około 1000zł. Czas zacząć wyścig o formę, powodzenia!

Podobne artykuły

Koszulka do biegania – jaką wybrać?

Kiedy planowałam zacząć swoją przygodę z bieganiem, dużo czasu pochłonęło mi skompletowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów. Odpowiednie buty dedykowane dla biegaczy, getry termoaktywne, bezprzewodowe słuchawki to tylko kilka ze sprzętów, bez których nie wyobrażam sobie swojej aktywności. Niemałe problemy sprawiło mi wybranie odpowiedniej koszulki do biegania. Nie wiedziałam czy jest sens inwestować w coś lepszego, czy materiały […]

Zegarek do biegania – jaki wybrać?

Na rynku co rusz widzę nowe gadżety dla biegaczy. Jedne są bardziej przydatne i funkcjonalne, inne mniej. Nie ma chyba jednak drugiego sprzętu, który budziłby tyle emocji, ile zegarek do biegania. Czy warto go w ogóle kupić? A jeśli tak, na co warto zwrócić uwagę? Zegarek do biegania – czy warto? Przede wszystkim odpowiedzmy sobie […]