Słuchawki Jabra Sport Wireless

test słuchawek

Jako, że w zeszłym tygodniu wypadały moje 25 urodziny, a zepsuły mi się poprzednie słuchawki bezprzewodowe do biegania, otrzymałem w prezencie od narzeczonej słuchawki Jabra Sport Wireless. Przez ostatnie 10 dni udało mi się wybiec z nimi na trzy pięciokilometrowe trasy i trzy ośmiokilometrowe. Poniżej chciałem przedstawić moje odczucia dotyczące tego sprzętu.

Test słuchawek bezprzewodowych od firmy Jabra

Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jestem ani profesjonalnym biegaczem, ani testerem, ani wybitnym audiofilem, jednak miałem już w swoim życiu okazję testować kilka różnych słuchawek bezprzewodowych do biegania. Zresztą myślę, że sprzęt za tę cenę skierowane są właśnie dla takich ludzi jak ja, pragnących niezłych, bezprzewodowych słuchawek w przystępnej cenie. I to zadanie spełniają bardzo dobrze.

Słuchawki Jabra Sport Wireless – pierwsze odczucia

Pierwsze wrażenia Jabra Sport Wireless sprawiają niezłe. Plastik, z których są zbudowane wydaje się porządny, część noszona za uchem jest wykonana z miękkiej gumy co poprawia komfort użytkowania. Do kompletu dodany jest kabel mini USB, którym naładujemy słuchawki. Są one dość lekkie, dzięki czemu nie męczą ucha. Również umiejscowienie wszystkich przycisków i portu ładowania na słuchawkach, a nie w osobnym “pudełku” na kablu jest dla mnie dużym plusem. Miałem tak to rozwiązane w moich poprzednich słuchawkach marki Pioneer i było to czasami irytujące. Kabel łączący słuchawki możemy zamontować sobie za głową, co jest bardzo komfortowe, trzeba się naprawdę postarać, żeby zaczął nam on przeszkadzać w użytkowaniu.

Tak jak już wspomniałem udało mi się przetestować słuchawki na 6 biegach. Bateria wytrzymuje około 5 godzin, moim zdaniem wynik jak najbardziej poprawny. Ładowanie też przebiega dość sprawnie. Dźwięk jest dobry, basy na niezłym poziomie. Słuchawki nie izolują całkowicie od otoczenia, jednak ja uznaje to za plus podczas biegania po mieście, mogę przynajmniej częściowo kontrolować co dzieje się dookoła mnie.

Słuchawki Jabra Sport Wireless posiadają świetnie funkcjonujący system Bluetooth

Bluetooth funkcjonuje fantastycznie, jeżeli nie oddaliłem się daleko od telefonu nie zdarzyło mi się zerwać połączenia. Słuchawki te są tak wygodne, że coraz częściej korzystam z nich również do wykonywania połączeń, w szczególności tych dłuższych, podczas których chciałbym wykonywać różne inne czynności. Sprawdziły się one również na siłowni, nawet podczas wskakiwania na skrzynie nie zsuwały się z ucha. Trzeba tylko pilnować telefonu, bo łatwo zostawić go na jednym końcu siłowni, trzeba się naprawdę daleko oddalić, żeby połączenie zaczęło przerywać. Na słuchawce są również przyciski wielofunkcyjne, dzięki którym możemy przesuwać i pauzować piosenki, odbierać i odrzucać połączenia, czy regulować głośność.

Czy Jabra Sport Wireless to idealne słuchawki dla biegaczy?

Uważam, że w tej cenie ciężko znaleźć słuchawki, które nadawałyby się do biegania lepiej niż Jabra Sport Wireless. Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry, przyglądałem się w sklepie produktom innych producentów i te słuchawki zrobiły na mnie najlepsze wrażenie, które utwierdzają tylko kolejne dni użytkowania. Zdecydowanie mogę polecić każdemu amatorowi biegania, który szuka słuchawek porządnych, a nie bardzo drogich.

Podobne artykuły

Żele energetyczne dla biegaczy

Wiele osób, które aktywnie trenują bieganie skupia się na dokładnym planie treningowym i momentami zapomina o taktyce, która jest bardzo ważna podczas wyścigu. Dzięki obraniu prawidłowego planu, który wskaże odpowiedni sposób dostarczania energii i utrzymywania prędkości na różnych etapach biegu można osiągnąć jeszcze więcej, a nawet pobić życiowy rekord. Stosowanie żeli jest najbardziej powszechne wśród […]

Koszulka do biegania – jaką wybrać?

Kiedy planowałam zacząć swoją przygodę z bieganiem, dużo czasu pochłonęło mi skompletowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów. Odpowiednie buty dedykowane dla biegaczy, getry termoaktywne, bezprzewodowe słuchawki to tylko kilka ze sprzętów, bez których nie wyobrażam sobie swojej aktywności. Niemałe problemy sprawiło mi wybranie odpowiedniej koszulki do biegania. Nie wiedziałam czy jest sens inwestować w coś lepszego, czy materiały […]