Żeby znów się chciało chcieć

I znów to samo. Wracam z pracy z myślą „dziś idę biegać!”, i… Nie zgadniecie…

Wizualizuję sobie cały proces – ubieranie się, buty, słuchawki, zegarek, muzyka. Już nawet widzę siebie jak biegnę. Przypominam sobie jakie to przyjemne uczucie tak przewietrzyć głowę. Jak fajnie poczuć lekki powiew wiatru na ramionach. Jak paradoksalnie to zmęczenie sprawia, że znów chce mi się chcieć. Patrzę tak na siebie z boku i wiem, że już najwyższy czas wrócić.

Rekonwalescencja po złamanym palcu już się skończyła. Teraz to jedynie wymówka. Tak, jak to, że jestem zmęczona, że mi się nie chce, że może wstanę rano…

I kolejny wieczór kończy się serialem na kanapie i nie-do-końca-zdrowymi przegryzkami. „A dupa rośnie”…

Tak szybko wracamy do złych nawyków. Wystarczył moment, trochę pofolgowania „bo w końcu wakacje”, a biegać i tak nie mogę. Abonament na Netflixie. Stres w pracy, którego nie możesz wybiegać, bo masz kontuzje… I gotowe! Rok ciężkiej pracy idzie w kąt, a spod kanapy wypełzają grzechy przeszłości.

Dlaczego przegonić je jest tak trudno? Dlaczego wracają, jakby nie było zeszłego roku ciężkiej pracy nad ich zmianą? Dlaczego znów od dwóch tygodni toczę ze sobą walkę w głowie, zamiast po prostu wyjść z domu i pobiec?

Często pisaliście mi, że to co robię dla siebie Was motywuje, i że rownież wy zaczynacie się ruszać dzięki temu. Dziś ja potrzebuję, by ktoś przez miesiąc wykopywał mnie z domu na trening. By znów wróciły te dobre nawyki. Miesiąc. Liczę na Was. Możecie być bezlitośni.

Umawiamy się na 3 biegi i 1 basen. Będę się spowiadać na fanpage’u i instagramie. Jeśli zobaczycie, że nic się nie dzieje, macie prawo reagować, ok?

Ogłaszam projekt #koniecwymowek. Zaczynam od jutra. Błąd! Od DZIŚ! Pomożecie?

Please wait...
Agata Lipiec Opublikowane przez:

Bieganie zmieniło moje życie. Bieganie zmieniło mnie. I to nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim mentalnie. Czuję się silniejsza, bardziej atrakcyjna i pewniejsza siebie. Tę całą drogę i tę, która jeszcze przede mną znajdziesz na tym blogu.