Wodoodporny odtwarzacz mp3 Walkman Sony W273

Od kwietnia 2013 roku wziąłem się porządnie za siebie. Co drugi dzień bieganie, w weekend rower albo basen. Przyznam, że po części wymusiła to na mnie praca – dostaliśmy karty Multisport, które musimy wykorzystać minimum 4 razy w miesiącu ;P

Tak naprawdę od kilku dobrych lat bardzo lubię sport i staram się jeździć na rowerze oraz pływać. Od kwietnia zacząłem także biegać. W przekonaniu się do biegania pomogło mi obserwowanie działań Mateusza Jasińskiego, który pracował w Socializerze, ale bardziej od ekantowania wolał bieganie i jest teraz super trenerem, zawodnikiem no i blogerem.

Obecnie biegam sobie co drugi dzień po 5-6 km i przygotowuję się do Biegnij Warszawo i Biegu Niepodległości. Jeżeli ktoś z Was też tam biegnie to niech da znać;)

Podczas biegania towarzyszy mi oczywiście muzyka odtwarzana na takim oto cudeńku – Walkman W273 od Sony. Odtwarzacz ten wygrałem w konkursie organizowanym na Stronie Sony na Facebooku. Trzeba było się trochę natrudzić ale było warto. Dzięki niemu można bezproblemowo słuchać muzyki, nie plątać się w kable no i przez długi czas nie interesować się ładowaniem.

20130907_105759

Odtwarzacz przeznaczony jest dla osób, które coś robią – biegają, jeżdżą na rowerze a także… pływają, gdyż W273 jest wodoszczelny (do 2 metrów)! Jeszcze nie sprawdzałem tej jego cechy bo się lekko boję, ale podczas biegów dostawała się do niego wilgoć i nic mu się jak dotąd nie stało.

Może trochę więcej o specyfikacji technicznej: w środku jest zestaw muzyczny od Sony, 4 GB pamięci na muzykę, która może być też wykorzystana jako pamięć przenośna;) Do tego bardzo żywotna bateria, która ładuje się w 20-30 minut i starcza mi na 8-10 biegów, tzn na 6-7 godzin.

Jak do takich słuchawek dodajemy muzykę? Poniżej ładowarka w którą wkładamy słuchawki i końcówką USB ładujemy Walkmana. Oczywiście po podłączeniu Walkmana do komputera otwiera się folder, do którego metodą „przeciągnij i upuść” dodajemy muzykę, nie potrzeba nam żadnego narzędzia do zarządzania Walkmanem.

20130907_105809

„Jak się to ustrojstwo obsługuje” spytał się któregoś dnia mój kolega. Nic bardziej prostego – w lewej słuchawce mamy przycisk do podgłoszenia i ściszenia muzyki a także playlisty; w prawej słuchawce mamy przycisk włączenia Walkmana, włączenia muzyki, zatrzymania, przełączenia muzyki. Słuchawki bardzo dobrze dopasowują się do uszu i nie pozwalają dostać się wilgoci do środka.

Odtwarzacz jest naprawdę bardzo poręczny, przebiegłem z nim już ok 800 km, nie wypadał z uszu, nie spadał z głowy. Po prostu ładuję sobie playlistę z ulubioną muzyką i idę biegać.

20130907_105847

Polecam go wszystkim, którzy uprawiają sporty. 4 GB pamięci umożliwi dodanie tylu plików muzycznych ile na pewno wystarczy każdemu biegającemu, nawet maraton. Fajnie by było, jakby Walkman umożliwiał ładowanie playlist np ze Spotify ale nie można mieć wszystkiego (nie wiem czy w ogóle takie coś jest możliwe?:)).

Cena katalogowa to ok 369 zł a trochę więcej o Walkmanie przeczytanie na stronie producenta.

A Wy jak umilacie sobie uprawianie sportu? Muzyka w telefonie czy jakiś ipod z muzyką?

Please wait...
Łukasz Dębski Opublikowane przez: