Jak długo jesteś w stanie uciekać? [KONKURS]

Bieganie przez wiele lat budziło w nas same nieprzyjemne skojarzenia. Dziś jest inaczej dlatego z Waszą pomocą chcemy odczarować te wspomnienia. A na mecie, czeka nagroda i to nie byle jaka ;)

Paweł: „zróbcie mi tu trzy kółka”

W szkole jedyna forma biegania jaką lubiłem, to bieganie po boisku za piłką. Biegania jako takiego było mało. Ba! W ogóle go nie było poza sprawdzianami na 60 i 600 m. „Zróbcie trzy kółka wokół szkoły” – tak wyglądała nauka biegania. Nie ma więc co się dziwić, że tak trudno przekonywać ludzi, że to fajny i przyjemny sport.

Agata: biegowy koszmar

Kiedy byłam w podstawówce często śnił mi się jeden i ten sam koszmar. Ktoś mnie gonił a ja mu uciekałam. Zazwyczaj biegłam pod górę – tę samą, pod którą trzeba było podbiegać na sprawdzianie na 600 m w szkole. Już nie miałam sił, ale ten ktoś był już blisko, zaraz miał mnie złapać… Biegłam więc, mimo, braku tchu. Kiedy już nie mogłam dalej i zaraz miałabym upaść lub zostać złapana, budziłam się zlana potem. To był tylko sen…

Nie wiem dlaczego to wspomnienie do mnie wróciło, kiedy w zeszłym roku po raz pierwszy zetknęłam się z biegiem Wings for Life. To specyficzny bieg, bo zawodnicy nie biegną do mety, tylko przed nią uciekają. Zobaczcie na czym polega:

wings_for_life_world_run
źródło: redbull.com

Konkurs!

Podoba Ci się taka formuła biegu? Chciałbyś sprawdzić, jak daleko jesteś w stanie biec? Mamy dla Was jeden pakiet na Wings For Life, który już 3 maja wystartuje w Poznaniu. Co trzeba zrobić? W komentarzach poniżej opisz przed czym możesz uciekać najdłużej, albo przed czym do tej pory jeszcze uciekasz. Co takiego musiałoby Cię gonić, abyś uciekał(a) do końca świata! A może coś takiego już Cię goniło? Odpowiedź nie musi być stricte biegowa, może być absurdalna, abstrakcyjna, zabawna… Będziemy oceniać kreatywność ;)

Zasady konkursu:

 1. Konkurs trwa od momentu opublikowania wpisu do 27.04 do godz. 20:00.
 2. Konkurs polega na przygotowaniu kreatywnej odpowiedzi na pytanie zawarte we wpisie powyżej.
 3. Odpowiedzi konkursowe powinny być umieszczane w komentarzach do wpisu.
 4. Komisja konkursowa w składzie – Agata i Paweł Lipiec – wybiorą najlepszą, w ich subiektywnym odczuciu, odpowiedź na pytanie.
 5. Autor wybranego komentarza otrzyma pakiet startowy na Wings for Life World Run, który odbędzie się 3 maja w Poznaniu.
 6. Pakietu nie można zamienić na ekwiwalent finansowy, odsprzedać, czy przekazać innej osobie.
 7. Fundatorem nagrody jest firma Puma.
No votes yet.
Please wait...
Agata Lipiec Opublikowane przez:

Bieganie zmieniło moje życie. Bieganie zmieniło mnie. I to nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim mentalnie. Czuję się silniejsza, bardziej atrakcyjna i pewniejsza siebie. Tę całą drogę i tę, która jeszcze przede mną znajdziesz na tym blogu.

 • Pati

  Dziki! Jak ja sie ich boje! Ostatnio w lesie wykręciłam najlepszy czas na 5K bo spotkałam 3 stada tych bestii i chciałam jak najszybciej stamtąd uciec! Jakby dzik był za mną to bym obiegła świat dookoła! ;)

  No votes yet.
  Please wait...
 • Bartłomiej

  Mogę biec i uciekać przed kończącym się weekendem aby ta chwila trwała jak najdłuzej:)

  No votes yet.
  Please wait...
 • Przemek Pietrzak

  Ja uciekam już od 3 lat!!! Ale teraz zdecydowanie muszę podkręcić tempo , bo potwór który mnie goni jest straszy – MATURA!!! Staram się uciekać przed nią jak najczęściej się da biegając wieczorami ile sił w nogach , lecz niestety chyba moje tempo jest zbyt słabe bo zbliża się wielkimi krokami niczym Mohamed Farah w biegu na 5000 m !!! Jak wiadomo bieg jest 3 maja a pierwsze starcie z potworem Pod tytułem Język Polski będzie miało miejsce 4 maja, więc kto wie może uda się przed nią uciec ?! Lecz z taką motywacją obawiam się czy samochód który będzie mnie gonił będzie miał odpowiednią ilość paliwa… Pozdrawiam!!!!

  No votes yet.
  Please wait...
  • A jak Ty się rozdwoisz, żeby być na maturze i na biegu? ;)

   No votes yet.
   Please wait...
   • Przemek Pietrzak

    Bieg jest 3ego a maturka 4tego w poniedziałek więc nie ma potrzeby klonowania :P:D :)

    No votes yet.
    Please wait...
    • A to faktycznie. Nawet zdrowo się rozruszać przed wysiłkiem fizycznym.

     No votes yet.
     Please wait...
     • Przemek Pietrzak

      Chyba najlepsza forma relaksu i niedzielnego wybiegania :)

      No votes yet.
      Please wait...
     • Odezwij się do mnie na FB: https://www.facebook.com/lipiec.p – masz ten pakiet! Tylko szybciutko bo mało czasu :)

      No votes yet.
      Please wait...
     • Przemek Pietrzak

      Niech Pan sprawdzi folder ” inne” bo napisalem 40 minutek temu ;)

      No votes yet.
      Please wait...
     • Ja Ci dam „pan” :P

      No votes yet.
      Please wait...