LG TONE+ – słuchawki bezprzewodowe dla biegacza

Od tygodnia mam przyjemność testować nowe słuchawki od LG. Model HBS 730 to bezprzewodowe słuchawki działające via bluetooth. Nie jestem fanem słuchawek bezprzewodowych, ponieważ rzadko kiedy oznacza to dobrej jakości dźwięk i stabilną transmisję sygnału. Inna sprawa, że często zupełnie znienacka takie słuchawki się rozładowują i zostajemy z zupełnie nie przydatnym sprzętem (np. w środku biegu). Za chwilę dowiesz się czy produkt LG przekonał mnie czy nadal słuchawki bezprzewodowe to nie to.

toneplus

It’s beautiful

Słuchawki są dostępne w dwóch wersjch kolorystycznych – białe lub czarne. Ja wybrałem do testów model biały, który moim zdaniem jest ładniejszy (choć różni się tylko kolorem). To co wyróżnia te słuchawki to ciekawe wzornictwo. Całość jest wykonana na bazie elastycznego pałąka rozszerzającego się na końcach. Dzięki temu całość jest wyjątkowo elastyczna i giętka.

Po obu stronach na rozszerzonych częściach znajdują się przyciski. Lewa słuchawka wyposażona jest w przełącznik włączania i wyłączania słuchawek, regulacji głośności oraz odbierania rozmów telefonicznych. Na prawym „uchu” mamy przewijanie do przodu i do tyłu oraz przycisk play/pause. Po wewnętrznej stronie lewej słuchawki znajduje się jeszcze maskowane gniazdo ładowania słuchawek. Jedna rzecz, do które nie mogę się przyzwyczaić to fakt, że przełącznik włączania słuchawek aktywuje je przesunięciu przełącznika do góry a wyłączenie następuje po przesunięciu go w dół. Z jakiegoś powodu wydaje mi się, że powinno być odwrotnie. Zapewne to kwestia przyzwyczajenia.

Poszerzone końcówki wykonane są z plastiku pokrytego lakierem a pałąk gumą. Lakier nadaje słuchawkom ładnego połysku natomiast guma… Guma jest bardzo praktyczna, ale niestety lubi się „przykleić” do szyi w czasie cieplejszych dni. W trakcie biegania nie zauważyłem tego efektu. Będąc cały czas w ruchu trochę zapobiegamy temu „przyklejaniu”, natomiast w trakcie zwykłego spaceru po mieście może to stwarzać pewien (niewielki) dyskomfort.

To co mi się podoba w tych słuchawkach to to, że całość wygląda nieco „kosmicznie”. Zwracają uwagę zarówno ogólnym wyglądem jak i takimi drobiazgom jak magnesy ukryte w „ramionach”, które utrzymują słuchawki dokanałowe na swoim miejscu gdy z nich nie korzystamy.

To co ważne w słuchawkach „do biegania” – są lekkie. katalogowa waga to 32 gramy. Co to oznacza w praktyce? Ni mniej ni więcej tyle, że po sparowaniu ich z komputerem w biurze często zapominałem że cała ta kosmiczna konstrukcja spoczywa na mojej szyi. Są a tyle lekkie, że bardzo łatwo zapominałem, że am je na sobie. To duża zaleta.

Małe ale wytrzymałe

Producent twierdzi, że czas czuwania powinien sięgać 500 godzin, czas rozmów do 15h a odtwarzać muzykę możemy do 10 godzin. Nie udało mi się zweryfikować wszystkich tych danych, ale to co moim zdaniem najważniejsze to bardzo krótki czas ładowania. Zdecydowanie w 2h można totalnie rozładowane słuchawki naładować na 100%.Potrafiłem korzystać z nich cały dzień w pracy gdzie słuchałem na nich muzyki, rozmawiałem przez telefon etc. a wieczorem jeszcze dały radę przeżyć ze mną cały trening z grającym spotify. Czego można chcieć więcej od baterii w przenośnym sprzęcie w czasach kiedy producenci telefonów przyzwyczaili nas, że ładowanie co 6-8h jest normą? ;)

Jestem w stanie sobie wyobrazić, że przy mniej intensywnym użytkowaniu słuchawek bateria wytrzymuje 2 dni a nawet dłużej.

Mały kosmita z ogromnymi możliwościami

Tone+ zdecydowanie więcej możliwości. Poza sterowaniem odtwarzaniem muzyki można również:

  • nawiązywać połączenia via wybieranie głosowe,
  • przełączać się między połączeniami,
  • odrzucać lub zawieszać połączenia,
  • uruchamiać Siri,
  • szybko oddzwonić a ostatni numer.

To co liczę na plus, to że przy każdym podłączeniu słuchawek mamy głosowe potwierdzenie sparowania urządzeń. Każde uruchomienie słuchawek rozpoczyna się od głosowego potwierdzenia stanu baterii. Pewnie wolałbym precyzyjniejsze określenie jej stanu niż tylko „Battery high / meddium / low”, ale…

Nie rozgryzłem jeszcze jak to działa, ale… słuchawki potrafią przełączać się między macbookiem, iPhonem a Nokią. Kiedy były podłączone do kompa to przy połączeniu przechodzącym na dowolny telefon przełączają się na telefon. nie wiem jak to działa, ale jest genialne! :)

Słuchawki bluetooth to nie jest urządzenie, od którego wymaga się super jakości dźwięku. LG jednak dają radę. Nie jestem specjalistą od pasm przenoszenia i wszystkich tych technicznych parametrów, ale jak na słuchawki bezprzewodowe – moim zdaniem jest naprawdę dobrze!

No więc… czy warto?

Słuchawki są ładne! Dla mnie to istotny parametr, który wpływa na decyzję o zakupie. Ale przecież nie kupuje się takiego sprzętu tylko dlatego, że jest ładny. Mimo futurystycznego wyglądu udało się zachować wysoką użyteczność. Słuchawki są nie tylko ładne ale i praktyczne. Waga jest ich niezaprzeczalną zaletą. Przy bieganiu można spodziewać się „skakania” pałąka po szyi ale nie zauważyłem aby było to uciążliwe. Tu sporo zapewne zależy od techniki biegu.

Tone+ będą dobrym wyborem jeśli szukasz codziennych słuchawek do słuchania muzyki, które jednocześnie posłużą Ci podczas biegania czy ćwiczeń.


PS Dziękuję firmie LG za przekazanie słuchawek do testu.

W ramach prezentu – moja ulubiona playlista do biegania:

Please wait...
Paweł Lipiec Opublikowane przez:

Kiedyś dość intensywnie trenowałem Kung-fu, jednak po dość długiej przerwie trudno było wrócić do treningów. Początkowo bieganie miało być drogą powrotną do sztuk walki, ale już po kilku miesiącach spodobało mi się tak bardzo, że nie zamierzam z biegania rezygnować.